Menu Zamknij

Zimowisko harcerek w Zamościu

Ferie to czas harcerskich zimowisk. Nasze druhny z 5. Tarnogrodzkiej drużyny „Agape”, współorganizowały takie wydarzenie w Zamościu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tej inicjatywy:

 

 

W dniach 14–17 lutego bieżącego roku, byłyśmy na zimowisku w malowniczym miejscu, w Padwie Północy – Zamościu. Tematem przewodnim tego wyjazdu było człowieczeństwo. Zaczęłyśmy od zajęć o emocjach, w nieco zabawniejszej formie – zabawy w kalambury. Było to wprowadzeniem do naszego motywu przewodniego. Miałyśmy też moment na ,,kącik wiary’’. Podczas niego wysłuchałyśmy gawędy o naszej misji na ziemi, o zadaniu, które dostałyśmy od Pana Boga, a także o naszym potencjale. Pod koniec dnia wzięłyśmy udział w kominku o Zamościu, poznałyśmy kilka faktów z jego historii. Następnego dnia również po zajęciach i grze terenowej przyszedł czas na świeczkowisko. Tym razem tematem był sukces – Czym jest? Jak go osiągnąć? Jaki powinien być? Trzeciego dnia wyszłyśmy na łyżwy, skąd mamy wiele wspomnień uwiecznionych na zabawnych fotografiach. Tego dnia świeczki również zapłonęły, ale kominek prowadził nasz gość – Ksiądz Adrian, który odpowiadał na pytania, wcześniej przygotowane przez druhny. Tego samego dnia zasiadłyśmy do ,,uroczystej kolacji’’ z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Przy świeczkach i ciastkach wspólnie pośpiewałyśmy, powspominałyśmy i pośmiałyśmy się, ale nadszedł czas na położenie się do łóżek. Jednak nie wszystkie mogły spać spokojnie… 5 druhen, m.in. st. trop. Paulina Kowal i st. trop.Joanna Bździuch  pod ratuszem – Perłą Renesansu – złożyło swoje Przyrzeczenia Harcerskie. Nasza drużyna wzbogaciła się także tej nocy o nową podzastępową – st. trop. Paulinę Kowal. Ta noc pozostanie w pamięci dziewczyn na długo. Na zimowisku nie zabrakło także gier terenowych i zajęć podczas których druhny sprawdzały swoją wiedzę, jak i umiejętności harcerskie.

Gdy nasze zimowisko dobiegało końca w niedzielę, wzięłyśmy udział we mszy świętej, gdzie mogłyśmy podziękować Panu Bogu za wspaniale spędzony czas. Następnym etapem naszego zimowiska był apel kończący, który odbył się na zamojskim rynku. Po zrobieniu pamiątkowych fotografii wróciłyśmy do bursy i pożegnałyśmy się z tym wspaniałym miejscem. Do domów wróciłyśmy z nowymi doświadczeniami, a także wspomnieniami, które pozostaną z nami na długo.

 

 sam. Amelia Kusiak

 sam. Alicja Nizio

st. trop. Amelia Kudła

 

[ngg src=”galleries” ids=”9″ display=”basic_thumbnail”]