Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela – 17.01.2021 r.

 1. W tym tygodniu:
 • Od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.
 • We wtorek dzień imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego.
 • Środa: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 16:30.
 • W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadzia. Różaniec Młodych.
 • Piątek: Spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca po Mszy Św. wieczornej o 18:15
 • Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.
  Po sumie zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej celem omówienia spraw związanych z remontem wejścia, termomodernizacją kościoła, kaplicy i plebanii oraz działań duszpasterskich.
  Za tydzień w niedzielę 24 stycznia Akcja Poboru Krwi. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 65 lat. Zgłaszając się trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Zaprasza Parafialny Klub HDK, Szkoła Podstawowa w Majdanie Starym oraz Oddział Rejonowy PCK w Biłgoraju.
 1. Już dzisiaj zapraszamy na Wieczorny Koncert Kolęd 30 stycznia, on-line i na żywo. Organizowany pod skrzydłami Caritas naszej parafii, Koncert będzie miał charakter charytatywny. Zechcemy pozyskać środki na dom dla rodziny tragicznie zmarłego Daniela Naklickiego. Więcej informacji za tydzień.
 2. Msze Święte z prośbą o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok dla rodziny, domu, gospodarstwa… O żywą obecność Boga, zdrowie, przebaczenie, pokój i miłość w rodzinach i relacjach sąsiedzkich o godz. 18:00 za wyjątkiem czwartku o 18:30

PONIEDZIAŁEK 18 stycznia
Majdan Stary od p. Przytułów nr domu 82 do p. Obszyńskich nr domu 95

WTOREK 19 stycznia
Majdan Stary od p. Mruk nr domu 72 do p. Gorczyca nr domu 81

ŚRODA 20 stycznia
Majdan Stary od p. Blicharz nr domu 61 do p. Mróz nr domu 71

CZWARTEK 21 stycznia
Majdan Stary od Leleń  nr domu 51A do p. Szcząchor nr domu 59

SOBOTA 23 stycznia
Majdan Stary od p. Rak nr domu 46 do p. Wrębiak nr domu 51

Przed Mszą możliwość skorzystania ze spowiedzi.
Prosimy, by każda rodzina wzięła z domu wodę i sól do poświęcenia!

Prosimy także przy tej okazji o wsparcie finansowe. Zebrane pieniądze przeznaczymy na prace remontowe na plebanii i w kościele, tj. wymianę pieca na plebanii (ma już ponad 20 lat), dołożenie instalacji grzewczej w pomieszczeniach, gdzie jej do tej pory nie było oraz konieczne docieplenie budynku. Oprócz planowanych prac remontowych w kościele takich jak remont wejścia i drzwi, chcemy także docieplić strych i zbudować instalację fotowoltaiczną na ogrzewanie kościoła oraz zamontować pompę ciepła w kościele, dla podtrzymania min. temperatury i osuszania powietrza. Złożymy wniosek o dofinansowanie termomodernizacji kościoła i plebanii z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Na termomodernizację plebanii ani tym bardziej kościoła nie możemy dostać wsparcia z programu Czyste Powietrze, ani z innych dotacji przeznaczonych dla gospodarstw indywidualnych, gdyż kościół i plebania są własnością parafii – instytucji, a nie osoby fizycznej.

https://majdanstary.zamojskolubaczowska.pl/
kancelaria tel: 690 664 084
proboszcz: 504 052 898
wikariusz: 661 481 320