Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

W tym tygodniu:

 • Dzisiaj, 9 maja taca na cele inwestycyjne.
 • Środa. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie grupy animatorów o 18:45 w Sali katechetycznej.
  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19:30 do kościoła. Chcemy w inny sposób niż dotychczas przygotować się do sakramentu. Bardziej przez słuchanie Słowa Bożego i wspólne spotkania. Kryterium dopuszczenia do bierzmowania będzie obecność na spotkaniach.
 • W czwartek, 13 maja, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzechy. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy od maja do października.
  Nabożeństwo majowe w czwartek w kościele inaczej niż zwykle, odbędzie się po Mszy Świętej, czyli o 18:45. Następnie Msza Święta tzw. Fatimska po godz. 19:00, a następnie procesja różańcowa i apel. Zapraszamy również młodzież i dzieci, także młodzież prowadzącą Różaniec Młodych.

  Stałe wydarzenia:

 • Spotkanie Grupy Animacji Odnowy i Ewangelizacji we wtorek o 18:45.
 • Spotkanie Legionu Maryi w środę o 16:00.
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w maju połączone w Nabożeństwem Majowym w środę o 17:30.
 • Różaniec Młodych w czwartki o 20:00 w kościele i przez FB (w tym tygodniu w ramach Nabożeństwa Fatimskiego).
 • Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca w piątek po ostatniej Mszy Świętej wieczornej (19:30).Grupa Odnowy i Ewangelizacji przygotowała Trzeci List do Parafian. Potrzeba Posłańców, którzy List rozniosą do mieszkańców (wrzucą list do skrzynek pocztowych). List przygotowuje nas na Uroczystość Zstąpienia Ducha Świętego, byśmy jak najpiękniej skorzystali z tego wydarzenia i przyjęli na nowo Dary Ducha Świętego. Zapraszamy każdego, komu leży na sercu los naszej Wspólnoty Parafialnej

https://majdanstary.zamojskolubaczowska.pl/
kancelaria tel: 690 664 084
proboszcz: 504 052 898
wikariusz: 661 481 320

K o m u n i k a t

Ze względów pandemicznych i na ogłoszone obostrzenia, w kościele może przebywać  maksymalnie 19 osób, w kaplicach po 5 osób + asystujący przy ołtarzu. Na zewnątrz nie ma ograniczeń, co do liczby uczestników, ale należy pamiętać o 1,5 m odstępach.

Wszystkich obowiązuje noszenie maseczek, odkażanie dłoni a przy przystąpieniu do spowiedzi dezynfekcja kratek konfesjonału i podłokietnika.

Musimy rygorystycznie przestrzegać zaleceń ze względu na dobro nasze i ludzi wokół nas. Nie ma w tym nic z zamiaru lekceważenia świętości czci oddawanej Bogu.

Więcej informacji na stronach:

https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/wiadomosci/2978-komunikat-wojewody-lubelskiego

https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-apeluje-o-przestrzeganie-zasad-bezpieczenstwa-sanitarnego-podczas-uroczystosci-religijnych/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia