Historia parafii

Drewniany kościół parafialny pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła został wybudowany w latach 1903-1906 jako cerkiew prawosławna – w miejscu gdzie wcześniej stała poprzednia drewniana cerkiew zbudowana jako cerkiew grekokatolicka – która jak możemy się dowiedzieć z Zapisów Dóbr Ordynacji Zamojskiej pobudowana była w roku 1791. Parafię erygował, w r. 1919, bp Marian Fulman. Powstała ona przy dawnej cerkwi prawosławnej. Pierwotnie istniała na tym terenie parafia unicka, którą zlikwidowano w czasie kasaty unii (ok. r. 1875). Przed r. 1919 miejscowość należała do parafii łacińskiej w Puszczy Solskiej (obecnie św. Marii Magdaleny w Biłgoraju). W parafii mieszkają również prawosławni.

W krótkich dziejach placówki szczególnie krwawo zapisała się ostatnia wojna: wywożenie do obozów zagłady, do przymusowej pracy, rozstrzeliwania w czasie pacyfikacji (pozostały po nich mogiły), w 1943 r. spalenie Majdanu Starego i Nowego. W Dachau zginął proboszcz, ks. Mikołaj Kostrzewa.