Menu Zamknij

Wielki Post 2021

Środą Popielcowa rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu w którym przez modlitwę, post i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
Bardzo prosimy osoby chore, samotne i doświadczające starości o ofiarowanie modlitwy i  swojego krzyża cierpienia w intencji odnowy naszej parafii.
Wszystkich prosimy o ofiarowanie jednego dnia postu w intencji społeczności naszej parafii, szczególnie polecając osoby samotne, chore, cierpiące. Polecamy zaniedbanych, zwaśnionych sąsiadów, skłócone rodziny, uzależnionych od alkoholu i różnych nałogów, ich cierpiące rodziny oraz nasze osobiste intencje, włączając je w wielką intencję odnowy naszej parafii, by wiara przez słuchania Słowa Bożego była żywa, miłość uczynna, a my wszyscy prawdziwą Wspólnotą Ludu Bożego. (Księga Postu do wpisania się znajduje się w kościele przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy)
Prosimy o włączenie się w praktyki postu także dzieci i osoby starsze bardziej poprzez wstrzemięźliwość od multimediów i czytanie, bądź słuchanie Słowa Bożego, niż przez post od jedzenia (ze względów zdrowotnych).
Prosimy także o jałmużnę wielkopostną do puszki Caritas na pomoc dla ubogich.
Drogi Krzyżowe w piątki:  w kościele o 16:30 (transmisja przez FB), w Lipowcu o 16:00, w Smólsku o 16:30.
Gorzkie Żale
w niedzielę po sumie w kościele. W Smólsku i Lipowcu po Mszy Świętej niedzielnej.